Staff

Management

SCHOOL
PRINCIPAL

Dave Shadbolt
Office
846 9744 ext 701

JUNIOR SCHOOL
ASSOCIATE PRINCIPAL

Amanda Goodwin
Room 5
846 9744 ext 725

DIRECTOR OF
GUIDANCE & SUPPORT

Barbara McPherson
Room 50
846 9744 ext 771

MIDDLE SCHOOL
ASSOCIATE PRINCIPAL

Claire Alger
Room 55
846 9744 ext 775

SENIOR SCHOOL
ASSOCIATE PRINCIPAL

James Cossey
Office
846 9744 ext 705

Junior School

YEAR 0/1 TEAM LEADER
KĀHUI AKO WITHIN-SCHOOL
Kate Rogers
Room 6

YEAR 2 TEAM LEADER
CO-LEADER OF ED FOR SUSTAINABILITY

Kat Hubert
Room 36

YEAR 0
TEACHER
Jodene Boaza
Room 7

YEAR 2
TEACHER

Jacqueline White
Room 30

YEAR 1
TEACHER

Jo Rednall
Room 1

YEAR 2
TEACHER

Serene Lai
Room 32

YEAR 1
TEACHER

Fiona Pollock
Room 2

YEAR 2
KĀHUI AKO WITHIN-SCHOOL
Riha Ali
Room 33

YEAR 1
KĀHUI AKO WITHIN SCHOOL, MĀORI

Meredith Brown
Room 3

YEAR 2
TEACHER

Inah Choi
Room 35

YEAR 1
TEACHER

Cynthia Cruz
Room 4

YEAR 1
TEACHER

Heather Hames
Room 9

YEAR 1
TEACHER

Amy Voon
Room 9

Middle School

YEAR 3 TEAM LEADER
HEAD OF SOCIAL SCIENCES

Kahli Oliveira
Room 40

YEAR 4
TEACHER

Carly Honey
Room 23

YEAR 3
TEACHER

Monica Yates
Room 37

YEAR 4
TEACHER

Sara Sherwin
Room 19

YEAR 3
TEACHER

Rori Loughlin
Room 38

YEAR 4
TEACHER

Michael Ohms
Room 20

YEAR 3 TEACHER
TE REO
Whaea Sophie
Room 39

YEAR 4
TEACHER

Hannah Finlayson
Room 22

YEAR 3
TEACHER

Joanne Cunningham
Room 39

YEAR 4
TEACHER

Tessa Naden
Room 24

YEAR 4
TEACHER

Whaea Deborah
Room 25

Senior School

YEAR 5 TEAM LEADER
KĀHUI AKO WST
HEAD OF LITERACY
Jamie Brosnan
Room 49

YEAR 6 TEAM LEADER
HEAD OF THE ARTS

Tim Faville
Room 46

YEAR 5 TEACHER
HEAD OF MATHS

Stephanie Eddy
Room 14

YEAR 6
TEACHER

Nicky Peters
Room 27

YEAR 5 TEACHER
HEAD OF DIGITAL TECHNOLOGY

James Lee
Room 15

YEAR 6
TEACHER

Adam Hand
Room 43

YEAR 5
TEACHER

Anne Larnach
Room 26

YEAR 6
TEACHER

Nan Jiang
Room 44

YEAR 5
TEACHER

Harriet Reihana
Room 48

YEAR 6
CO-LEADER OF ED FOR SUSTAINABILITY
Kenzie Bramwell
Room 45

YEAR 6
TEACHER

Claira Walls
Room 47

Specialists

HEALTH & PEPASIFIKA
Colin Laing

WELLBEING
Candice Slade

HEALTH & PE
Angie Pengelly

TE REO
Angel Mosese

LIBRARY, RESOURCE MANAGER
Tania Alison

Additional Support

RELEASE TEACHER
Nicky McInnes

LEARNING ASSISTANT
Kim Griffin

RELEASE TEACHER
Kirstin Cameron

LEARNING ASSISTANT
Bridget Wilson

WRITING ENRICHMENT
Dianne Chambers

ADDITIONAL SUPPORT
Kimberley Fraser

KĀHUI AKO ACROSS SCHOOL LEADER
HEAD OF SCIENCES & TECH
LEARNING ENRICHMENT
Joshua Burrowes

Support Staff

OFFICE ADMINISTRATOR
Victoria Geisler

PROPERTY MANAGER
Warwick Russell

PRINCIPAL’S ASSISTANT
Julie Carter

PHOTOCOPYING, TEACHER AIDE
Julie Stevens

PRINCIPAL’S ASSISTANT
Halcyon Saxby

NETWORK MANAGER
Bruce Griffin

FINANCE & PROPERTY
Judith Howe

LIBRARY & RESOURCE ROOM
Baiemsur Chaptynova

ADMIN/FINANCIAL ASSISTANT
Sandra Wilson

OSCAR DIRECTOR
Michelle Nathan

GROUNDSPERSONS
Gay & Scott McWhirter

OSCAR DEPUTY DIRECTOR
Bridget Wilson

OSCAR
Elizabeth Hedayati

Teacher Aides

Nellie
Douthwaite

Pauline
Gasparini

Sandy
Milham

Rebecca
Cooper-Bullock

Nicole
Skinner

Veronica
Gonzales

Sinead
Farrell

Melissa
Fa’alogo

Rachel
Harrison

Pesio
Segifili

Orla
Jackson